Ze života v obci v roce 2017
Zvolte rok: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |

Hasiči měli plné ruce práce, prudký vítr lámal stromy

10.08.2017
Ve čtvrtek 10. srpna nad ránem byl místní jednotce sboru dobrovolných hasičů vyhlášen cestou KOPIS HZS Moravskoslezského kraje poplach – hasiči byli s CAS 25 Liaz vysláni k odstranění padlé třešně na silnici ze Slatiny do Výškovic.

Při návratu ze zásahu byly jednotce postupně předávány informace o dalších komplikacích na silnicích v okolí obce.


Festival Jako Za Mlada proběhl ve Slatině už po devatenácté

06.08.2017
Už 19. ročník vyhlášené letní akce Jako Za Mlada ve Slatině proběhl opět první srpnovou sobotu.

Letos jsme pro návštěvníky připravili celou řadu novinek. Za zmínku stojí odpolední program pro všechny věkové kategorie se Světem techniky z Dolních Vítkovic, simulátor 3G přetížení, video projekce nebo nové představení trapnomága a baviče Richarda Nedvěda.


Hasiči zasahovali na silnici do Staré Vsi, ulomená větev zablokovala silnici

03.08.2017
K pádu stromu na silnici ze Slatiny do Staré Vsi byla místní hasičská jednotka vyslána ve čtvrtek o půl šesté večer.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se z akátu u silnice ulomila větev o průměru přibližně 20 centimetrů a přehradila celou komunikaci.

Jednotka větev rozřezala motorovou řetězovou pilou z vybavení zásahového automobilu a dřevo odklidila mimo vozovku.


V obci se staví, tři velké akce budou dokončeny v červenci

12.07.2017
V naši obci byly započaty tři stavby, které se více méně dotknou většinu občanů. Ve škole začala generální oprava sociálních zařízení včetně obkladů, dlažeb apod.

I na tenisovém kurtu se pilně pracuje a v dalším týdnu by se měl pokládat umělý povrch a stavba by měla být dokončena do konce měsíce.


Hasiči při taktickém cvičení v Bítově likvidovali požár traktoru

10.07.2017
V neděli odpoledne byla místní jednotka sboru dobrovolných hasičů povolána k taktickému cvičení do obce Bítov, kde tamní hasiči slaví 120 let od svého založení.

K události byla jednotka dle schváleného plánu vyslána s cisternovou automobilovou stříkačkou Liaz s družstvem.

Na místě úkolem našich lidí hasit „hořící“ traktor a ochlazovat propanbutanové láh­ve.


Na slatinské Country pohodě vystoupilo pět kapel, vrcholem byl Slatinský Schrummel

25.06.2017
Už popáté uspořádali hudebníci z místního tělesa Slatinský Schrummel minifestival Country pohoda. Odpolednem plným country muziky provázely kapely VřesBand, Country Kamarádi, Country Gang, Azyl a na závěr jako zlatý hřeb Slatinský Schrummel.Ze života školy v druhém čtvrtletí roku 2017

Začátkem dubna jsme vynesli Morenu, před Velikonoci žáci zdobili kraslice, pekli jidáše a povídali si o velikonočních svátcích.

Při jarním tvoření ve školce se tentokrát děti samy pustily do práce a rodiče jen „koukali“. A nesmělo chybět „hledání velikonočního zajíčka“ s plněním úkolů. Na Den Země jsme za hustého sněžení odjeli na Jarošův statek, kde děti třídily odpad, čistily stáje a hřebelcovaly poníky.


Benefiční koncert v kostele podpořil opravu varhan

Kalendář akcí 13.06.2017
V neděli 23. dubna 2017 proběhl v chrámu Nanebevzetí P. Marie ve Slatině benefiční
koncert na podporu oprav zdejších varhan. Varhany nám byly darovány plzeňskou konzervatoří.

Zmiňovaný nástroj byl vyroben v roce 1900 varhanářem Josefem Hubičkou (1864 – 1940).Bohužel v minulosti tento nástroj prošel zásadními zvukovými změnami a některé původní rejstříky
byly nahrazeny novými.


Cesta pohádkovým lesem

03.06.2017
Tradiční Cesta pohádkovým lesem se opět vyvedla J. Celkem 96 přihlášených dětí, jejich rodiče nebo ostatní příbuzní postupně při asi 5 km procházce lesem „navštívili“ jedenáct stanovišť, kde plnili různé úkoly. Závěr poté jsme společně strávili u kulturního domu.

Za pořadatelé děkuji všem „pohádkovým postavičkám“ a také sponzorům.Kácení máje začalo už dopoledne tradičním "pozýváním"

27.05.2017
Iřik a Iřik, salvy z karbidového děla, hudba a další zvuky - to vše v sobotu dopoledne odstartovalo přípravy na tradiční kácení máje. Od deseti hodin se obcí Slatina a její místní částí Nový Svět potulovala "pozývací" partyja, která připravovala spoluobčany na velkolepou akci.

Ve tři odpoledne pak už nebránilo nic tomu, aby z místního hřiště vyrazil průvod ke kulturnímu domu.


Pohár starosty SDH Slatina vyhráli v mladší kategorii místní děti

06.05.2017
Osm hasičských družstev dorazilo v sobotu 6. května 2017 ráno na tradiční soutěž mladých hasičů v požárním útoku O pohár starosty SDH Slatina.

Soutěž již několik let probíhá na prostranství u kulturního domu, které sice vyžaduje mírné zkrácení soutěžní trati, ale na druhou stranu poskytuje lepší zázemí, než místní hřiště.


Ženatí porazili svobodné 3:1, tradiční prvomájový fotbal nadchnul diváky

01.05.2017
Pondělní odpoledne patřilo ve Slatině fotbalu. První květen je již dlouhá léta vyhrazen místnímu derby mezi svobodnými a ženatými. Jelikož jsme obec moderní, světová, objevila se letos poprvé v jednom z týmů žena. Svobodná.


U kulturního domu stojí májka, tradiční akci přálo počasí

01.05.2017
Desítky lidí v neděli 30. dubna odpoledne sledovaly se zatajeným dechem mravenčí odbornou práci několika šikovných místních (i mírně přespolních) mužů, kteří na obvyklém místě u kulturního domu vztyčili obrovskou májku.


Voda z kanalizace zaplavovala čističku, hasiči museli upravit vývod

29.04.2017
K technické pomoci, související se zaplavováním čističky odpadních vod u jednoho z domů ve Slatině, byli hasiči vysláni v pátek krátce před půl pátou.


Hasiči nad ránem pomáhali záchranné službě

01.02.2017
Ve středu 1. února nad ránem byl jednotce vyhlášen poplach – krajským operačním střediskem byla vyslána ke spolupráci se záchrannou službou při transportu pacienta na Novém Světě.